Menu schované do tlačítka

 

Školní výlet 6.B a 6.E plný zážitků

V úterý 23. června se třídy 6. B a 6. E společně vydaly na školní výlet do Prahy, kde byla naplánována návštěva dvou muzeí. Obě se nacházela kousek od sebe v Celetné ulici vedle Staroměstského náměstí.

Po drobných technických problémech jsme nejprve zavítali do muzea čokolády, kde jsme si vyslechli krátkou přednášku o zpracování kakaových bobů a historii čokolády, zhlédli jsme krátký dokument, ochutnali jsme různé druhy čokolády a také jsme se zúčastnili předvedení výroby pralinek. Na závěr nás čekala ještě ochutnávka pralinek plněných lískooříškovým krémem a mohli jsme si také nakoupit v místním obchodě s čokoládou.

Poté jsme v mírném dešti přešli do muzea voskových figurín Grévin. Hned na začátku této prohlídky jsme byli upozorněni na technické problémy způsobené omezením provozu muzea z důvodu natáčení klipu pro Českou televizi. Zároveň nám bylo řečeno, že se po muzeu pohybuje bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski a Karel Gott. Považovali jsme to nejprve za legraci, ale později nám byla nabídnuta kompenzace za způsobené komplikace v podobě společné fotografie s oběma výše zmíněnými osobnostmi. Tato nabídka se samozřejmě nedala odmítnout. Byl to skvělý bonus navíc. Části z nás se kromě toho podařilo být přítomni při natáčení klipu pro Českou televizi právě s panem Karlem Gottem. Pan průvodce nám následně sdělil, že tento zážitek byl opravdu výjimečný a že se dosud nikomu z jejich návštěvníků nic podobného nepodařilo. Takže úplná senzace!!!

Měli jsme ještě krátký rozchod na Staroměstském náměstí a poté měla následovat návštěva Petřína. K té však vlivem prudké a náhlé změny počasí nakonec nedošlo. I tak můžeme ale být se školním výletem spokojení.

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 19/20
organizace, prázdniny, pomůcky...

ZÁJMOVÉ KROUŽKY
2019-2020

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

OZNÁMENÍ O ZÁPISU DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU ZÁKLADNÍ ŠKOLY 

Návštěva výstavy „Dobrých sto“ NEW

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ VRACEJÍCÍCH SE Z ASIJSKÝCH ZEMÍ 

KRŠKO AKTUÁLNĚ: 2 VOLNÁ MÍSTA! 

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd VII.C a VII.E - FOTOALBUM  

Úspěch v krajském kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 

Preventivní seminář "Sex, AIDS a vztahy" 

Krajské kolo ČEPS cup ve florbale 

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni 

Informace k lyžařskému výchovně vzdělávacímu zájezdu 2020 

Pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek  - školní kolo 

Tři králové ve škole 

Životem bez závislostí (preventivní program) 

Výměnný pobyt našich přátel z Krška u nás v Přešticích se blíží!

ARCHIV 19/20


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad


jídelníček

youtube
Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster