Úspěšní malí sportovci

Jarní sportovní sezónu jsme na 1. st ZŠ Josefa Hlávky Přeštice začali úspěšnými turnaji ve vybíjené. Okresní kolo smíšených družstev ve Stodě 15.4.2015 vyhráli naši chlapci 4. - 5. tříd, děvčata zvítězila ve své kategorii 28.4.2015. v Chlumčanech. Obě družstva postoupila do krajského kola, které proběhlo v Tachově 18.5. Tady jsme obsadili 4. místo v kategorii smíšené, dívky opět vyhrály a vybojovaly tak postup do republikového finále, které se uskutečnilo 1. – 2.6. 2015 v Pecce u Nové Paky v Královéhradeckém kraji. V konkurenci 16 týmů z celé ČR jsme obstáli a vybojovali 10. místo, přičemž jsme porazili takové celky jako je Praha, Ostrava, Kroměříž.

Další sportovní akcí byl Atletický trojboj dne 28.5., který naše škola pořádá pro celý okres. I tady jsme opět obsadili přední příčky a v kategorii mladších žáků – tj. 2.-3. třída vybojovali 1. a 3. místo ze 14 družstev a v kategorii starších – tj. 4.-5. třída 2. a 6. místo ze 16 zúčastněných týmů.

Novinkou byla letos soutěž Štafetový pohár, který pořádala naše škola ve spolupráci s atletickým svazem. Okresní kolo proběhlo 29.4. a krajské kolo 14.5. Po výhře v okrese naše družstvo postoupilo do kraje a tady v silné konkurenci 18 škol obsadilo krásné 6. místo.

Je vidět, že naši malí sportovci výborně reprezentují přeštickou školu, a svými skvělými výkony ukazují, že sportu dávají přednost před leností či sezením u televize nebo počítače. Za to jim patří velký dík a gratulace.

Mgr. Martina Fornouzová, uč. 1. st. ZŠ Přeštice

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

OZNÁMENÍ O ZÁPISU DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Návštěva výstavy „Dobrých sto“ NEW

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ VRACEJÍCÍCH SE Z ASIJSKÝCH ZEMÍ

KRŠKO AKTUÁLNĚ: 2 VOLNÁ MÍSTA!

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd VII.C a VII.E - FOTOALBUM

Úspěch v krajském kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek

Preventivní seminář "Sex, AIDS a vztahy"

Krajské kolo ČEPS cup ve florbale

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni

Informace k lyžařskému výchovně vzdělávacímu zájezdu 2020

Pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek  - školní kolo

Tři králové ve škole

Životem bez závislostí (preventivní program)

Výměnný pobyt našich přátel z Krška u nás v Přešticích se blíží!