Projekt „ Podpora rozvoje přírodních věd pro žáky ZŠ Josefa Hlávky Přeštice“

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice získala finanční prostředky na projekt „Podpora rozvoje přírodních věd pro žáky ZŠ Josefa Hlávky Přeštice“. Tento projekt je spolufinancován z ROP NUTS II. Jihozápad pod číslem CZ.1,14/2.4.00/27.02962. Výše přiznané dotace je 844 440, - Kč, což je 85% z celkových způsobilých výdajů projektu. Cílem projektu je použití moderních vyučovacích pomůcek při výuce přírodních věd. V předmětech zeměpis, přírodopis, fyzika a chemie se žákům naší školy dá možnost se seznámit se základními poznatky pomocí moderní techniky, názorně vidět a osobně si vyzkoušet měření různých veličin ve fyzice, blíže pochopit meteorologické děje v zeměpise, či v reálných velikostech lépe poznat stavbu člověka.

Projekt má přínos i pro širokou veřejnost. S výstupy z meteorologické stanice se bude moci široká veřejnost seznámit na webových stránkách školy. Nové pomůcky mají význam i pro návštěvníky tělocvičen. V rámci projektu byl zakoupen defibrilátor, který jako první pomoc při zástavě srdeční činnosti může zachránit lidský život. S většinou nových pomůcek se bude moci veřejnost seznámit při akcích, které pořádá škola, například o Den otevřených dveří.

Mgr.Petr Fornouz

Testování na COVID od 31. ledna

TERMÍNY LYŽAŘSKÝCH VÝCVIKOVÝCH KURZŮ 2022

Nabídka zájmových kroužků