Výrazný úspěch sportovců přeštické školy na Poháru rozhlasu

REPUBLIKOVÉ FINÁLE - 2. MÍSTO!

Okresní kolo atletických závodů Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou, které se konalo na atletickém stadionu u Základní školy Josefa Hlávky Přeštice, skončilo výrazným úspěchem jednotlivců i družstev. Všechna družstva postoupila do krajského kola, které se konalo 19. 5. 2015 ve Stříbře.

Po ukončení jednotlivých disciplín bylo velké očekávání především v kategoriích žákyň. Vyhlášení výsledků se stalo triumfem pro Základní školu Josefa Hlávky Přeštice. Družstvo mladších žáků obsadilo 8. místo, starší žáci získali 3. místo. Vyvrcholením byl „double“ v kategoriích mladších a starších žákyň, kdy obě družstva obsadila 1. místa a vyhrála krajské kolo Poháru rozhlasu.

Bodový zisk zajistil postup do republikového finále družstvu mladších žákyň, starším žákyním uteklo finále o několika málo desítek bodů.

Poděkování patří všem závodníkům za podané výkony a sportovního ducha při krajském finále.

Mgr. Petr Fornouz, ředitel školy

REPUBLIKOVÉ FINÁLE