Podpora technických dovedností žáků a volba povolání - spolupráce s Regionální hospodářskou komorou PK

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje nazvaného „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“.

Projekt je registrován pod číslem CZ.1.07/1.1.30/01.0032 a je spolufinancován Evropskou unií, Evropským sociálním fondem a Operačním programem vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Hlavním cílem projektu je především zvýšení zájmu mladé generace o studium technicky zaměřených studijních a učebních oborů a celkové posílení prestiže řemeslných profesí. Klíčovými aktivitami jsou ukázkové dny na zapojených SŠ a SOU a soutěže technických dovedností.

Tento projekt je velkým přínosem pro vycházející žáky, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. Při ukázkových dnech na SŠ a SOU technického zaměření žáci získávají informace o technických oborech, nárocích na studium, perspektivách profesního uplatnění. Také si mohou vyzkoušet praktickou činnost spojenou s prezentovaným oborem.

Nejen prezentace nabízených studijních a učebních oborů, ale především konkrétní individuální činnost žáků jim umožňuje lépe se zorientovat v nabídce středních škol a učilišť a pomáhá  jim rozhodnout se o svém dalším studiu.

FOTOGALERIE -  na ukázkovém dni SŠ Oselce

FOTOGALERIE -  na ukázkovém dni SPŠ Stavební Plzeň

PODROBNÉ INFO K NOŠENÍ ROUŠEK

ŽÁDOST RODIČE O SOUČINNOST