Menu schované do tlačítka

Sportovní bilancování 2012

Nejvýznamnější školní sportovní událostí uplynulého kalendářního roku 2012 bylo bezesporu krajské finále Poháru rozhlasu (atletická soutěž pro žáky základních škol), které jsme organizovali v květnu na naší škole. Suverénním vítězstvím v okresním kole se na něj probojovala všechna družstva (ml. i st., hoši i dívky). Ani zde nenalezli ml. hoši (Krs, Wolhmut, Rajchrt, Janda, Ornet, Sýkora, Šteffl, Drulyak a Šašek) svého pokořitele a stali se přeborníky kraje. Ml. dívky skončily těsně druhé, st. spolu se st. hochy si odnášeli bronzový pohár. Všem téměř třístovkám zúčastněných se u nás zřejmě líbilo, protože jsme byli osloveni s žádostí o opětnou organizaci v letošním roce.

Nejlepší atleti z okresu se k nám sjeli i v září na Atletický čtyřboj. Kromě st. žáků, kteří skončili druzí, se zbylá družstva opět nejlepšími výkony nominovala na krajské finále, které proběhne na jaře tohoto roku.

Disciplínou, kde musí děti opravdu zabojovat a zapojit nemálo pevné vůle, je přespolní běh. Na okresním kole v Chlumčanech všechna naše družstva, stejně jako vloni, zvítězila. Parádní kousek se opět povedl družstvu ml. dívek, které se v pelotonu asi 50 závodnic udržely pospolu a v čele. Doběhly za sebou v pořadí –Radová A., Šteflíková, Burianová, Wiesnerová, Čížková a Radová E. až do cíle. Dosáhly tak nejmenšího součtu bodů z umístění, jakého lze vůbec dosáhnout. V jednotlivcích se přeborníky okresu stali Krs a Radová A.. Jako jediní v kraji jsme postoupili do KF ve všech ktg. a také ve všech ktg. vystoupili na stupně vítězů. Na ten nejvyšší dosáhli mladší žáci (Krs, Krýsl, Wolhmut, Janda, Šteffl, Aizner ) i žákyně (A. a E. Radovy, Šteflíková, Wiesnerová, Burianová, Čížková). St. žačky byly druhé, st. žáci třetí. Krajskými přeborníky se stali Adéla Radová a Lukáš Krýsl. Cenné je i 3.místo Lucie Staňkové v ktg. st. žačky. Museli byste vidět, jak závodníci úžasně bojovali do poslední chvilky v cílové rovince běhů na 1500, 2000, 2500, 3000m - atmosféra závodu je bohužel nepřenositelná. Myslím si, že každý kdo byl na tom krajském finále v Bělé nad Radbuzou nemůže tvrdit, že nikdy neslyšel o ZŠ PŘEŠTICE... a o tom to je !

V krajských finále se dařilo i v kolektivních sportech. Ml. žáci (Rund, Doubek, Lang, Čížek, Cibulka, Šašek, Dobrý, Dvořák, Šlehofer, Tůma) si v házené, v Street hockey cupu ( Ornet, Sýkora, Šmrha, Šašek, Skála, Bezděk) a ve futsalu ( Sýkora, Šteffl, Ornet, Duchek, Drulyak, Lang, Aizner, Bešta, Marina ) vybojovali stříbrné poháry . St. i ml. žáci v mezikrajovém futsalovém finále o postup skončili druzí. V Coca cola cupu (kopaná) se žáci 1.místem v krajské kvalifikaci dostali do KF, kde skončili opět těsně druzí.

Domácí prostředí určitě nahrálo dívkám ( Radové, Kubešová, Šlédrové, Švédové, Sýkorové, Vokáčové, Paškové, Machuldové, Tykvartové, Šilhavé, Pěchoučkové) na okresním kole v košíkové, kde zvítězily. Hoši skončili druzí.Těm se zase lépe dařilo v okresním kole Orion florbal cupu, kde mladší ( Bažant, Aizner, Krs, Lang, Šteffl, Dvořák, Hodan, Ritter, Wolhmut, Kokoška, Šmrha) zvítězili, starší byli druzí. Vloni poprvé vyjely reprezentovat školu i týmy děvčat a nevedly si vůbec špatně – st. byly druhé a ml. třetí.

Velkým překvapením bylo 2.místo družstva dívek (Šledrové, Kubešové, Radové I., Radové A., Sýkorové, Vokáčové) na okresním turnaji v odbíjené, kde převálcovaly s přehledem školy s volejbalovými oddíly či kroužky a od vítězství je dělilo pár bodů. Hoši odcházeli s bramborovými medailemi.

And1cup, jehož účastníky okresního kola opět hostila naše škola, je soutěž v košíkové pro .6.-.7.r. I zde se nejlépe dařilo domácím.

Zatím ryze dívčí disciplínou je aerobic. Z okresního kola ze Stoda si přivezla A.Toušová stříbrnou medaili, K.Voráčková a T.Kozlová bronzovou.

Vítězství jsou určitě důležitá. Nicméně neméně důležitý je fakt, že se do různých pohybových aktivit zapojuje většina dětí školy. Ať při školních turnajích v košíkové, florbalu, stolním tenisu či při projektových dnech TV. A pokud to někomu přijde jako chlubení, nebráním se tomu. Proč se nepochlubit, že naši školu navštěvují šikovné, bojovné a sportovně nadané děti, pro něž je tělocvik jedním z nejoblíbenějších předmětů?

Děkuji jim i touto cestou za příkladnou reprezentaci školy a samozřejmě i jejich vyučujícím – p. Hodanové, p. Charvátovi, p. Hajžmanovi a p. Smetanovi.