Nadace ČEZ přeštické základní škole

Co je schodolez? Akumulátorový elektrovozík opatřený pásy a sedačkou, který umožňuje tělesně handicapovaným osobám překonávat schodiště i jiné bariéry.

Budova Základní školy Josefa Hlávky Přeštice v Rebcově ulici dobře slouží již 125 let. Velkým problémem však dosud byla skutečnost, že budova není bezbariérová. Přitom pro integraci žáků s vážným tělesným postižením je bezbariérovost nezbytná. Před dvěma lety se tento problém stal pro nás velmi aktuálním. Hledali jsme technické řešení a s tím související zdroj financování. Nakonec jsme jako nejschůdnější způsob vyhodnotili pořízení schodolezu.

Věděli jsme, že existuje Nadace ČEZ, která v rámci své společenské odpovědnosti právě s řešením této problematiky pomáhá. V únoru t.r. jsme zažádali o grant Oranžové schody Nadaci ČEZ. Byli jsme velmi mile překvapeni zprávou, že náš projekt byl schválen. V srpnu t.r. nám byla Nadací ČEZ poukázáno více než 120 tisíc Kč. Tato částka zcela pokryla nákup schodolezu. V současnosti máme dva žáky, kteří mají vážné tělesné postižení a bezbariérovost je pro ně nezbytná. Schodolez budou moci využívat i žáci po úrazu či dospělé osoby s handicapem.

K slavnostnímu představení schodolezu došlo 19. 10. 2012 za účasti zástupce Skupiny ČEZ Michaely Jírovcové.

Jménem žáků a zaměstnanců školy i jménem svým děkuji Nadaci ČEZ za velkorysý dar, který vyřešil problém bezbariérového přístupu v naší historické budově.

Josef Šperl, ředitel školy

PODROBNÉ INFO K NOŠENÍ ROUŠEK

ŽÁDOST RODIČE O SOUČINNOST

POKYNY NÁVŠTĚVÁM PŘI VSTUPU DO ŠKOLNÍCH BUDOV