Budova v Rebcově ulici slaví 125 let

Před 125 lety byla otevřena nová budova přeštické základní školy v Rebcově ulici. Výuka v ní byla zahájena 17. září 1887. V roce 1910 byla přistavěna tělocvična a kreslírna, přístavba v letech 1932-33 poskytla dalších šest tříd, kabinety a toalety. V osmdesátých a devadesátých letech minulého století prošla budova několika opravami a dalšími úpravami až do současné podoby.

I po 125 letech stále dobře slouží a je svědectvím o kvalitní práci našich předků.

Toto významné výročí jsme veřejnosti připomněli několika akcemi: školní akademií žáků, slavnostním plesem základní školy a dnem otevřených dveří v obou školních budovách.

Vyvrcholením tohoto výročí bude udělení čestného názvu naší škole po nejvýznamnějším přeštickém rodákovi - Základní škola Josefa Hlávky Přeštice. Jsme hrdi na to, že po velkém úsilí se právě naší škole dostalo cti nést tento název.

PODROBNÉ INFO K NOŠENÍ ROUŠEK

ŽÁDOST RODIČE O SOUČINNOST

POKYNY NÁVŠTĚVÁM PŘI VSTUPU DO ŠKOLNÍCH BUDOV

ÚČET Microsoft Office 365 PRO KAŽDÉHO ŽÁKA NEW