Klenoty noční oblohy

Také vás zajímá vesmír? V říjnu 2010 zorganizovali naši učitelé výstavu Klenoty noční oblohy, která pomocí fotografií a výtvarných prací umožnila znovu si uvědomit jeho nekonečnost, krásu a tajemství, které můžeme jen tušit... Výstavu jsme umístili převážně do nejvyšší místnosti "ve věži", kterou má k dispozici astronomický kroužek školy. Zde se několikrát za rok konají různé výstavy s přírodovědnou a ekologickou tématikou.

Fotografie vesmíru a kosmických těles na tuto výstavu zapůjčila Hvězdárna v Rokycanech, výtvarné práce jsou dílem našich žáků. Fotografickou část výstavy zajistil pan učitel Jan Rajčok, o výtvarnou část se postarala paní učitelka Hana Matějovská. Kromě žáků školy mohla výstavu zhlédnout i přeštická veřejnost. Naše děvčata pod vedením paní učitelky Hodanové a Matějovské navíc připravila na vernisáž výstavy skvělé občerstvení...