Ani páťáci se ve školním roce 2021/2022 nenudili

Hned na začátku roku zavítal na naši školu pan Milan Zaleš s ukázkou výcviku dravců. Velmi se líbila i beseda s panem Liborem Markem o husitství nebo beseda s cestovatelem a spisovatelem Petrem Nazarovem o rozmanitostech života na Zemi.

Jízdu na kole a znalost dopravních situací si žáci ověřili na Dětském dopravním hřišti v Blovicích. Nové informace získali při besedě Dobrodružství dospívání. Zhlédli také několik výstav – výstavu Stopy v Domě historie Přešticka a Malujeme mír v Centru J. A. Komenského. V plzeňské Alfě viděli poutavý příběh s názvem Cesta do středu Země.

Žáci měli možnost ocenit výkony svých spolužáků z dramatického kroužku, souboru Skaláček a Přeštických flétniček při představeních Hastrman a detektivové a Přijíždí k nám Večerníček.

Závěr školního roku patřil výletu do Kdyně a na hrad Rýzmberk. S průvodcem Liborem Markem spolupracuje škola úspěšně již několik let. Ještě v posledním školním týdnu si páťáci užili přivítání ve školní budově Na Jordáně, které pro ně připravili žáci devátých ročníků.

Všechny akce se dětem moc líbily.

Mgr. Vlasta Holá

Z NAŠICH DALŠÍCH AKCÍ