„Přijíždí k nám VEČERNÍČEK“ - společný koncert souborů

V letošním roce se mohl konečně uskutečnit tradiční koncert Skaláčku, Přeštických flétniček a tentokrát ještě se sborem Skalka. Ve dvou dnech 31. května a 1. června 2022, vždy od 17 hodin se na dvě hodiny zaplnila celá aula ZŠ Na Jordáně. Název koncertu "Přijíždí k nám Večerníček" jsme opět vybrali podle oblíbené písničky a zároveň vystihl téma celého koncertu. S každou písničkou jsme se přesouvali z pohádky do pohádky. Písničky byly doplněné nejen doprovodem rytmických nástrojů, ale i tancem. Skalka si připravila dokonce i pohádkové kostýmy a oba pěvecké sbory skvěle doprovázely na zobcové flétny děti z Přeštických flétniček. Své vystoupení měli i úplní začátečníci a mírně pokročilí flétnisti. Řady Skaláčku „posílili“ bývalí členové sboru, nyní již šesťáci. Přeštickým flétničkám přišli na pomoc tři loňští absolventi – v letošním školním roce již středoškoláci.

Sólová vystoupení patřila Tomáši Vavříkovi (1. ročník ZUŠ Přeštice), Klárce Radové (účastnice celostátního kola pěvecké soutěže KS) a Eriku Bajraktari (vítěz celostátního kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek).

O tom, že se dětem oba koncerty povedly, nás přesvědčil potlesk posluchačů a dobrá nálada, s kterou z vystoupení odcházeli. Děkujeme rodičům za podporu svých dětí. Dík také patří za finanční příspěvky, které použijeme na kulturní odměnu pro naše soubory na začátku příštího školního roku. Rádi Vás všechny opět přivítáme na našich dalších vystoupeních v příštím školním roce!

Mgr. Naďa Květoňová /Skaláček/
Mgr. Vlasta Holá /Přeštické flétničky/
Mgr. Jana Valentová, Mgr. Magdaléna Trhlíková /Skalka/

„Přijíždí k nám VEČERNÍČEK“ - společný koncert souborů - FOTO