ALERGENY VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Vážení strávníci,

s platností od 13. 12. 2014 dle nařízení EP a Rady /EU/ č. 1169/2011, ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům je povinností všech výrobců potravin, všech článků veřejného stravování označovat alergeny ve všech potravinových výrobcích. Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brán zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník, nebo zákonný zástupce uhlídat sám. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, takže případným žádostem nebude vyhověno.

Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Označení přítomnosti alergenu bude na jídelním lístku vyznačeno číslem, seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla bude vyvěšen u každého jídelního lístku. Přítomnost alergenu bude přenesena z receptur a ingrediencí, které byly použity při výrobě jednotlivých pokrmů ve školní jídelně.

SEZNAM ALERGENŮ ZDE

INFORMACE - KORONAVIR