Menu schované do tlačítka

Okresní finále v přespolním běhu jednotlivců a družstev, 24. 9. 2024 Stod

V úterý, 24. 9. 2024, jsme se s dětmi ze čtvrtého a pátého ročníku vydali na okresní kolo v přespolním běhu, které se konalo jako v minulém roce ve Stodě. Byla to první sportovní soutěž v tomto školním roce. Děti závodily jako jednotlivci a běžely 1 000 m. Trasa byla rovinatá, z části po atletickém oválu a z části po louce. Trasa by byla tedy krásná, za předpokladu hezkého počasí. To nám však nepřálo. Od rána nepřetržitě pršelo a přespolní běh nám tak připomínal spíše „Predator race“. Děti běžely přes kaluže, nohy se jim bořily v bahně a každou zatáčku vyrovnávaly, aby se celé nevykoupaly. Byly ale statečné, daly do závodu úplně všechno a vybojovaly tak krásná umístění.

Naše škola byla zastoupena v nejmladší kategorii II pěti chlapci a pěti děvčaty. Po obhlídce trati a upevnění startovních čísel vystartovaly dívky 4. a 5. ročníku. Bojovaly do posledních metrů, a i přes velkou nepřízeň počasí nám dokázala žákyně V. C, Aneta Kriegerová, vybojovat zlatou medaili. Z chlapců byl za naši školu nejrychlejší Filip Růžička z V. D, který doběhl jako 8. Umístění dalších závodníků naleznete pod článkem.

Reprezentantům naší školy bych velmi ráda poděkovala za příkladné chování v průběhu celého dne, za předvedené výkony na hranici možností a pořadatelům děkuji za zorganizování celého závodu a jeho hladký průběh.