Start do světa práce – workshop firmy Randstad

Rozhodování současných žáků 8. ročníku o svých profesích v životě bude prioritou příští rok, kdy se budou ucházet o přijetí na některou ze středních škol. Již teď ale měli možnost nahlédnout do světa práce.

Firma Randstadt, jeden z největších poskytovatelů personálních služeb v ČR, uspořádala besedu pro žáky 8. ročníku. V interaktivním workshopu zazněla témata: jaká je nabídka a poptávka firem na trhu práce, jaké profese jsou "in“, jaké ztrácejí a boudou ztrácet na významu v souvislosti se zaváděním umělé inteligence... a jak, naopak, dnešní mladé generaci může pomoci chat GPT při jeho používání. Diskuze se týkala také mezd, možností brigád a co všechno může přispět k výběru zaměstnání tudíž i SŠ v příštím roce.

Pro mnohé je to jistě ještě vzdálené, ale určitě celá akce vedla k zamyšlení…děláte něco pro svoji budoucnost?

Dagmar Hodanová, výchovná poradkyně

Z NAŠICH DALŠÍCH AKCÍ