Pohár rozhlasu 2024

V květnu začínají atletické soutěže, které skoro uzavírají školní rok a všichni žáci pilně trénují, aby byli nominováni svými učiteli, ti skládají několika početná družstva, která soutěží v těchto kategoriích: mladší žáci a žákyně a starší žáci a starší žákyně. Každý tým si mezi své závodníky podle pravidel rozdělí disciplíny: 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, vrh koulí, 600 m/800 m/1000 m/1500 m. Součtem bodů z jednotlivých disciplín dojde k vyhlašování nejlepších družstev, která získala nejvyšší počet bodů.

14. 5. 2024 se u nás v Přešticích konalo okresní kolo Poháru rozhlasu. Naše děti startovaly v tomto složení:

Starší žáci: Damien Zeleník, Josef Královec, Pavel Mačejovský, Albert Šimonovský, Jan Fučík, Martin Tureček, Dominik Milota, Martin Skála, Vojtěch Slouka, pod vedením Evy Šteflíkové

Starší žákyně: Eliška Machuldová, Aneta Nová, Alice Kaiserová, Laura Králová, Karolína Syková, Natálie Timková, Nikola Benediktová, Elena Kašparová, Edita Otýsová, Tereza Benešová, Nela Kozinová, které složila Barbora Kreidlová.

Mladší žáci: Lukáš Kydlíček, Matyáš Kořán, Robert Hajšman, Daniel Beška, Antonín Vodička, Václav Hlaváč, Andreas Ritter, Dominik Podhorný, Alex Mačejovský, které opět vedla Eva Šteflíková.

Mladší žákyně: Vanesa Kreuzmanová, Tereza Svobodová, Adéla Stuchlová, Nela Faitová, Růžena Preislerová, Nela Kriegelsteinová, Tereza Schrimpfová, Sofie Kilbergerová, Kristýna Bezděková, složené Barborou Kreidlovou.

Počasí přálo závodníkům a naše družstva skončila takto:

Starší žáci – 1. místo – postupují na krajské kolo

Starší žákyně – 2. místo – nepostupují o pouhých 45 bodů

Mladší žáci – 1. místo – postupují na krajské kolo

Mladší žákyně – 1. místo – postupují na krajské kolo

23. 5. 2024 se konalo krajské kolo Poháru rozhlasu v Domažlicích. Naše děti startovaly v tomto složení:

Starší žáci: Josef Královec, Pavel Mačejovský, Martin Tureček, Albert Šimonovský, Karel Mahdal, Jan Fučík, Damien Zeleník, Michal Kydlíček (vedoucí Eva Šteflíková).

Mladší žáci: Lukáš Kydlíček, Šimon Jeslínek, Matyáš Kořán, Andreas Ritter, Dominik Podhorný, Robert Hajžman, Daniel Beška, Antonín Vodička, Marek Kindl (vedoucí Eva Šteflíková)

Mladší žákyně: Vanesa Kreuzmanová, Tereza Svobodová, Evelína Kaňáková, Nela Faitová, Růžena Preislerová, Adéla Stuchlová, Sofie Kilbergerová, Nela Krieglsteinová, Kristýna Bezděková, Laura Slaninová (vedoucí Barbora Kreidlová)

I na těchto závodech se žákům velmi dařilo a několika z nich se podařilo překonat rekord školy:

Martin Tureček – skok vysoký – 186 cm. Překonal tak současný rekord 174 cm. Tímto výkonem byl první v závodě a druhý v republikových atletických tabulkách ve své kategorii (WOW!).

Matyáš Kořán, Andreas Ritter, Lukáš Kydlíček, Šimon Jeslínek – štafeta 4x60m – 33,08 s. Kluci v tomto složení překonali dosavadní rekord školy o pár desetinek 33,16 s.

Josef Královec, Albert Šimonovský, Pavel Mačejovský, Jan Fučík – štafeta 4x60m – 29,69 s. V tomto složení kluci překonali rekord školy 30,01 s.

Konečné pořadí našich družstev v konkurenci nejlepších z celého Plzeňského kraje:

Starší žáci – 1. místo

Mladší žáci – 5. místo (3. místo jim uteklo o pouhých 148 bodů)

Mladší žákyně – 2. místo

Všem závodníkům bychom chtěli poděkovat za skvělou reprezentaci školy, kvalitní výkony a těšíme se na další závody v nadcházejícím školním roce 2024/2025.

za ZŠ Josefa Hlávky Přeštice
E. Šteflíková, B. Kreidlová

Bohatý program BRANNÉHO DNENEW

POŠTA Z KRŠKANEW