Vodácký kurz Otava 2024

Ve dnech 11. 6. – 14. 6.2024 proběhl tradiční vodácký kurz pro žáky 8. ročníku. Kurzu se účastnilo 27 žáků a pod vedením zkušených instruktorů si řeku Otavu užili se vším všudy.

Kurz byl zahájen v kempu v Sušici, kde nás přivítalo zcela nové zázemí a také množství vody protékající Otavou. Po předchozích deštích byl stav vody oproti normálu dvojnásobný. A nebylo to první překvapení. Již první noc jsme všichni zažili spaní při teplotách kolem čtyř stupňů. Poměrně chladné počasí na tuto dobu se projevilo i na teplotě vody, která se pohybovala kolem dvanácti stupňů. Při splouvání etapy ze Sušice do Horažďovic se o tom přesvědčilo i několik posádek, které se „cvakly“.

Postupně i úplní začátečníci získali základní vodácké dovednosti a druhý den, při etapě „jezů“ byli všichni schopni „to dát“. Podmínky pro to měli ideální. Škoda, že jsme nemohli provádět i další vodní hrátky, neboť voda byla opravdu studená.

Poslední den nás čekala klidná etapa završena „štěkenským skokem“ jenž prověřil vše, co se žáci na kurzu naučili. Že to bylo náročné se projevilo i cestou domů, kdy v autobuse téměř celou cestu všichni spali.

Děkuji rodičům, že svým dětem umožnili prožít krásné dny na Otavě.

Mgr. Petr Fornouz
vedoucí kurzu