Atletický čtyřboj 2024

Další atletickou soutěží, která se již tradičně pořádá u nás v Přešticích je Atletický čtyřboj. Níže vypsaní závodníci tvořili v každé kategorii pětičlenný tým. Každý musel absolvovat 4 disciplíny, které se mu obodovaly. Následně se vyhlašovalo pořadí celých týmů, ale i nejlepších jednotlivců. Disciplíny byly takové: 60 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem, vrh koulí a běh na delší trať 600 m/800 m /1000 m.

21.5. se v Přešticích konalo okresní kolo atletického čtyřboje.

Starší žáci složila E. Šteflíková: Josef Královec, Martin Tureček, Pavel Mačejovský, Albert Šimonovský, Damien Zeleník.

Starší žákyně složila B. Kreidlová: Natálie Timková, Eliška Machuldová, Laura Králová, Aneta Nová, Alice Kaiserová.

Mladší žáky složila E. Šteflíková: Andreas Ritter, Robert Hajšman, Šimon Jeslínek, Matyáš Kořán, Lukáš Kydlíček.

Mladší žákyně složila B. Kreidlová: Vanesa Kreuzmanová, Tereza Svobodová, Nela Faitová, Sofie Kilbergerová, Růžena Preislerová.

Všichni naši závodníci podali skvělé výkony. Pouze jednomu našemu závodníkovi se dařilo o něco více a dokázal překonat současný školní rekord: Josef Královec – 60m – 7,10 s, svým novým časem se zařadil na první místo v Republice v atletických statistických tabulkách ve své kategorii.

Celkové pořadí týmů bylo následující:

Starší žáci – 1. místo – postupují do krajského kola

Starší žačky – 1. místo – postupují do krajského kola

Mladší žáci – 2. místo – postup jim utekl o 98 bodů

Mladší žákyně – 1. místo – postupují do krajského kola

Celkové pořadí jednotlivců:

Starší žáci – Damien Zeleník – 3. místo

Starší žákyně – Aneta Nová – 1. místo, Natálie Timková - 3. místo

Mladší žáci – Lukáš Kydlíček – 3. místo

Mladší žákyně – Tereza Svobodová – 1. místo, Vanesa Kreuzmanová – 2. místo

28. 5. 2024 se znovu v Přešticích konalo krajské kolo atletického čtyřboje.

Starší žáky složila E. Šteflíková: Damien Zeleník, Pavel Mačejovský, Martin Tureček, Albert Šimonovský, Josef Královec.

Starší žačky složila B. Kreidlová: Natálie Timková, Eliška Machuldová, Laura Králová, Alice Kaiserová, Aneta Nová.

Mladší žákyně složila B. Kreidlová: Adéla Stuchlová, Tereza Svobodová, Nela Faitová, Evelína Kaňáková, Růžena Preislerová.

Počasí bylo deštivé, což některým závodníkům nesvědčilo. Ale i tak se všichni snažili podat co nejlepší výkon.

Celkové pořadí týmů z Plzeňského kraje:

Starší žáci – 3. místo

Starší žákyně – 3. místo

Mladší žákyně – 5. místo

Celkové pořadí jednotlivců:

Starší žáci – Damien Zeleník – 2. místo

Děkujeme za účast, podporu a fair – play závodění. A s očekáváním vyhlížíme další školní rok.

E. Šteflíková, B. Kreidlová

organizace, volné dny, třídní aktivy, pomůcky...

Adaptační kurzy 6. ročníku