Krajské kolo v košíkové dívek proběhlo opět u nás

I v letošním roce se nám dostalo té důvěry, abychom u nás uskutečnili krajské, a bohužel letos i nejvyšší postupové kolo v basketbalu dívek v soutěžích AŠSK.

Škoda, že se naše družstvo na kraj neprobojovalo a kvůli souběžné akci jsme ani nevyužili možnosti organizátora a to je postavit svůj tým domácích.

I tak se k nám sjeli vítězi ze 6 okresních kol.

V herním systému každý s každým od začátku kralovalo družstvo z gymnázia Klatovy, které si postupnými výhrami a s celkovým skóre 121:57 postupně zajistilo konečné vítězství. O druhém místě mezi Holýšovem a Plzní rozhodl pro 1. ZŠ Plzeň vzájemný zápas, bramborové medaile si odvezla děvčata ze ZŠ Kralovice, pátá byla děvčata ze ZŠ TGM v Rokycanech a nejméně se tentokrát dařilo ZŠ Zárečná Tachov.

Zápasy, stejně tak jako okresní turnaj, s mechanikou předního a zadního rozhodčího, výborně uběhali licencovaní sudí Pavel Tauber a Andrea Šupová. I jim patří dík za bezkonfliktní průběh soutěže.

Mgr. Ilona Malátová

Z NAŠICH DALŠÍCH AKCÍ