Atletické soutěže jdou také za námi, jsme parta správná aneb jiný úhel pohledu na soutěž

I letos proběhla jak okresní kola Poháru rozhlasu a 4boje, tak i krajské kolo 4boje u nás na naší škole.

OK Poháru rozhlasu se letos zúčastnilo celkem 9 škol (Chotěšov, Dobřany, Štěnovice, Přeštice, Chlumčany, Holýšov, Blovice, Nepomuk a Stod) se svými družstvy ve všech kategoriích (mladší a starší hoši a dívky) a tak si zde změřilo síly cca 400 dětí v těchto disciplínách královny sportu: sprint na 60 m, vytrvalostní běh (600 m, 800 m, 1000 m, 1500 m), skok daleký a vysoký, hod míčkem a vrh koulí, štafetový běh 4 x 60 m.

Na Okresní kolo v Atletickém čtyřboji dorazila o týden později (21. 5. 2024) družstva všech kategorií ze 7 škol včetně domácích (Přeštice, Merklín, Stod, Holýšov, Chlumčany, Blovice a Nepomuk) a krajského kola 28. 5. 2024 se zúčastnili vítězové z okresních kol a podle počtu dosažených bodů skončili v následném pořadí:

Mladší žákyně:
1. Horšovský Týn, 2. ZŠ Tachov -Hornická, 3. ZŠ a MŠ Švihov, 4. ZŠ Přeštice a 5. ZŠ Zruč - Senec

Starší žákyně:
1. ZŠ Jižní Předměstí Rokycany, 2. ZŠ Masarykova Klatovy, 3. ZŠ Přeštice,4. Gymnázium Domažlice, 5. ZŠ Stráž

Mladší žáci:
1. ZŠ Sušice -Lerchova, 2. ZŠ Horšovský Týn, 3. ZŠ Nepomuk, 4. ZŠ Kralovice, 5. Gymnázium Stříbro

Starší žáci:
1. 22. ZŠ Plzeň, 2. ZŠ Kralovice, 3. ZŠ Přeštice, 4. ZŠ Horšovský Týn, 5. ZŠ Klatovy Plánická,6. ZŠ Mýto,7. ZŠ Zárečná Tachov.

Podrobnější informace přinesou ve svých článcích kolegyně Mgr. Eva Šteflíková MBA a Mgr. Barbora Kreidlová, kterým tímto děkuji za nominace družstev a jejich doprovod po celou dobu soutěží na všech úrovních. Dále bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci činností rozhodčích – Mgr. Petru Fornouzovi za skvěle odvedenou práci startéra, při níž doslova zavařil a odepsal pistoli, Mgr. Dagmar Hodanové, která se cca 1000x sklonila k pásmu při skoku dalekém, Mgr. Marku Kindlovi za cca 500 dřepů či úklonů při měření hodu míčkem, Mgr. Evě Šteflíkové, která spolu s chytrou aplikací Sportimer nahradila v cíli bezchybně profesionální časomíru, Mgr. Barboře Kreidlové za odsezených více než 6 hodin ve větru, dešti , výpalu u skoku vysokého a i třídě IX.C za pomocné práce. Dík patří jednoznačně i všem kolegům, kteří za nás v tu dobu suplovali. Prostě jsme parta správná.

A na závěr otázka, kterou si možná někdo položí. Je výhodné organizovat tolik soutěží u nás? Za mě určitě ano. Jednak škola dostává peníze za nájem sportovišť z fondu AŠSK, stejně tak úhrada veškerých cen (poháry, medaile, diplomy, věcné odměny) jde za touto organizací a v neposlední řadě ušetří škola za dopravu na případná vzdálená místa soutěží a domácí prostředí je vždy domácím prostředím pro závodníky. A pokud se přijdou podívat spolužáci, kteří ví, jak mají fandit a podpořit závodníky, není co řešit.

Mgr. Ilona Malátová místopředsedkyně Okresní rady AŠSK Plzeň- jih

Bohatý program BRANNÉHO DNENEW

POŠTA Z KRŠKANEW

PROJEKT HOLOKAUST v hodinách dějepisuNEW