Okresní finále v přespolním běhu – Chlumčany 5. 10. 2021

V úterý 5. 10. jsme se po dlouhé sportovní odmlce zúčastnili tradiční podzimní soutěže, Okresního finále v přespolním běhu v Chlumčanech. Po nominačních bězích první stupeň naší školy reprezentovalo sedm vybraných soutěžících.

Počasí nám přálo, bylo chladněji a pod mrakem, ale za celé dopoledne spadlo jen pár kapek. Celou soutěž zahajovala děvčata čtvrtých a pátých ročníků. Nás reprezentovala Veronika Felixová (V.C), Tereza Svobodová (V.C), Kristýna Bezděková (V.B) a Kateřina Sýkorová (V.B).

V cíli vždy čekáme na to, kdo bude vbíhat první do areálu myslivny a současně doufáme, že tím prvním závodníkem bude některý z těch našich. Tentokrát jsme se dočkali, první doběhla naše Tereza Svobodová, třetí Kristýna Bezděková, čtvrtá skončila Kateřina Sýkorová a sedmým místem naše výborná umístění podtrhla Veronika Felixová. V chlapecké kategorii nejmladších běžců nás reprezentovali Šimon Jeslínek (V.D), Lukáš Kydlíček (V.A) a Alex Mačejovský (V.C). Opět jsme se v cíli dočkali milého překvapení v podobě vítězného Lukáše Kydlíčka, který si vytvořil pěkný náskok před ostatními běžci, Alex Mačejovský doběhl na deváté pozici a Šimon Jeslínek skončil na desátém místě.

Všichni naši reprezentanti tedy dosáhli na první desítku, což je moc krásné umístění. Za takovou příkladnou reprezentaci školy si zaslouží velikou pochvalu a za své chování v průběhu závodů také. Příště se budeme těšit na další sportovní akce.

Mgr. Radek Mašát

Přeštické dívky kategorie II. – dívky 4. – 5. ročníku:

1. místo Tereza Svobodová (V.C)
3. místo Kristýna Bezděková (V.B)
4. místo Kateřina Sýkorová (V.B)
7. místo Veronika Felixová (V.C)

Naši chlapci kategorie II. – dívky 4. – 5. ročníku:

1. místo Lukáš Kydlíček (V.A)
9. místo Alex Mačejovský (V.C)
10. místo Šimon Jeslínek (V.D)

Poděkování rodičům

První přespolní běh pro naše atletyNEW