Přikrmování ptáků v zimě

V rámci hodin přírodopisu žáci 7.ročníku naší školy v zimním období přikrmovali ptáky zimující u nás. Znalosti z učiva o ptácích využili tak v praxi. Krmítko v atriu školy plnili žáci slunečnicovými semínky, na větve okolních stromů přivazovali větší i malé lojové koule se semínky. Jednotlivé třídy se v přikrmování ptáků po týdnu střídaly. Poděkování za spolupráci patří kolegovi Marku Kindlovi, s žáky přikrmovaly ptáky paní učitelky přírodopisu Ivana Boulová, Markéta Krátká a Renata Lukášová.

V loňském školním roce měli žáci možnost zapojit se i do výroby lojových koulí, vyráběli za pomoci rodičů i ptačí budky /do obou aktivit se zapojila i Jolana Duchková, dnes již žákyně 8.E - fotografie v galerii/.

Žáci mohli sčítat ptáky na krmítku díky programu České ornitologické společnosti Ptačí hodinka /letos se v období 7. - 9.ledna uskutečnil již čtvrtý ročník této zajímavé akce, do níž se může zapojit široká veřejnost/. Ornitologové ve spolupráci s veřejností zjistí zastoupení jednotlivých druhů ptáků v zimním období u nás, jejich přibývání nebo úbytek.

Bližší informace o péči o naše ptáky v zimě, a nejen to, najdou zájemci na webu České ornitologické společnosti Česká společnost ornitologická  a zahrát si zde můžete i ptačí hry nejenom pro děti .

Lenka Křížová, koordinátor EVVO

Zvonek zelený

Přikrmování ptáků v zimě

Účast atletů na druhém přespolním běhuNEW