Menu schované do tlačítka

 

Zdraví není samozřejmostí

Vánoce jsou nejen časem dárků, ale vedou nás i k zamyšlení, že nic není samozřejmé. Bohužel ani zdraví všech dětí není samozřejmostí a tak se paní vychovatelky s dětmi ze školní družiny při Základní škole Josefa Hlávky rozhodly pokračovat v dlouholeté spolupráci bývalé ředitelky DDM Přeštice, paní Blanky Zezulové, s Klinikou dětské hematologie a onkologie, Transplantační jednotkou kostní dřeně FN v Motole Praha.

A byla to právě paní Zezulová, která nás v minulém školním roce nejen přivedla na myšlenku převzít štafetu této v dnešní době tak opomíjené lidské solidarity, ale zprostředkovala nám kontakty na výše uvedenou kliniku.

Říká se, že děti jsou zrcadlem nejen svých rodičů, ale i pedagogů. Věřte, že poznání toho, že našim zdravým dětem není osud neznámých, nemocných dětí lhostejný, je dobré ocenění rodičovské a pedagogické výchovy.

Ale vymyslet ty správné dárky a výrobky nebylo snadné. Plyšové postavičky potěší děti každého věku, v tom jsme měly jasno, ale co vyrobit, aby děti v Motole si s tím nejen hrály, ale mohly výrobek dále dotvořit? Všechny děti rády malují, takže sádrové odlitky andílků, zvonečků, vánočních ozdob a stromečků přímo vybízí k vybarvování, snad pomohou vyplnit a zpříjemnit volný čas dětem, které se na návrat mezi své kamarády moc těší.

Už teď začínáme vymýšlet, jaké další dárky by nemocné děti potěšily a s příchodem jara se je chystáme na klinice v Motole osobně předat.

Vychovatelky školní družiny

Zdraví není samozřejmostí

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 20/21
pomůcky pro žáky
NEW

Rozloučení s absolventy školy (fotogalerie) NEW

4. A uspěla v soutěži MŮJ SKŘÍTEK

Úspěch v matematické soutěži PANGEA

Výtvarná soutěž „S Kuřátkem po Evropě“

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni přesunuty 

Netradiční průběh zápisu do 1. ročníku

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

ARCHIV 19/20


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster