Párty se Zdravou 5

Vzdělávacího programu Párty se Zdravou 5 se postupně účastnily všechny třídy sedmého, osmého a některé třídy devátého ročníku ve skupinách po 15 žácích. Celý program trvá dvě vyučovací hodiny a probíhal v nově rekonstruované cvičné kuchyni na základní škole Na Jordáně.

První část je teoretická a žáci se dozví o zásadách správného stravování, o vhodné skladbě jídla (výživový talíř), o pitném režimu, vitamínech, minerálech ve stravě… Dostanou též tipy užitečné při nákupu jídla, jako např. jak se orientovat na etiketách a nevybírat zboží jen podle lákavých fotografií. Měli bychom též dávat přednost potravinám, které byly vypěstovány v našem okolí.

Ve druhé části se žáci rozdělí na tři skupiny. Každá skupina připraví jeden pokrm, který pak nabídne k ochutnání i ostatním. Připravují polévku z červené čočky, pizzu a jako dezert pečená jablka s tvarohem a ořechy.

Mgr. Magdaléna Trhlíková

Zdravá pětka u nás ve škole