Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

Techmania Science Centre Plzeň – 3D Planetárium

Ve dnech 13. a 16. listopadu se žáci 5. ročníku naší školy zúčastnili naučně zábavného programu „Komentovaná procházka sluneční soustavou“ v budově 3D Planetária v Techmánii v Plzni.

Živě komentovaný pořad představil žákům planety sluneční soustavy, jejich strukturu a zajímavosti o každé z nich. Součástí pořadu byl i přehled objektů, které mohou spatřit na noční obloze. Ve 3D podání si mohli žáci vytvořit představu vesmíru a alespoň v základech se zorientovat. Velmi zajímavé byly náhledy na běžně známá souhvězdí z různých úhlů. Žáci tak mohli spatřit například Velký vůz i z bočních pohledů a uvědomit si postavení hvězd a nepředstavitelné vzdálenosti mezi nimi. Žáci během představení projevovali hlasitý úžas a nadšení, při „průletu“ naší Galaxií měli pocit, že mohou hvězdy a planety chytat do rukou.

Z bezprostředních názorů žáků bylo poznat, že tato exkurze je naprosto nadchla. Ve zbylém čase po zhlédnutí filmu si mohli prohlédnout interaktivní expozice v budově Planetária. Akci považujeme za velmi zdařilou.

kolektiv vyučujících 5. ročníku

3D Planetárium

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster