Juniorfest - Pevnost Týn

V pondělí 12. listopadu 2018 se vybraní žáci Základní školy Josefa Hlávky Přeštice zúčastnili sportovně - dovednostní soutěže Pevnost Týn konané v rámci mezinárodního filmového festivalu Juniorfest.

Soutěž probíhala v prostorách nádherného zámku v Horšovském Týně. Vlajkonoši jednotlivých týmů se stali ředitelé škol. Družstvo vybraných žáků plnilo připravené úkoly a ostatní byli přítomni jako fandící publikum. Největším zážitkem pro děti byla přítomnost hokejistů HC Škoda Plzeň. Mladí sportovci se stali kapitány jednotlivých družstev, s dětmi plnili úkoly a provázeli je celou soutěží.

Organizátoři měli pro žáky připravené zajímavé soutěžní disciplíny ohodnocené body – pletení vánočky, tahání vozíku, kuželky, balancování s míčky, hlavolam a uhádnutí slavného sportovce. Nejvíce se našemu družstvu dařilo balancování. Jediní ze všech přítomných dostali míčky pod kontrolu. Jako velice šikovní se projevili také v pletení vánočky – jejich práce byla komentátorem označena za „nejpreciznější“. V porážení kuželek rovněž získali nejvyšší bodové ohodnocení. Na závěr soutěže se pořadí družstev zamíchalo, neboť poslední disciplína byla spíše o štěstí – odkrývání pěti zlatých mincí s ukrytými body.

Poslední lákavou tečkou celé soutěže byla autogramiáda plzeňských hokejistů s rozdáváním fotografií. Přestože si družstvo naší školy neodvezlo žádnou medaili, neochudilo to děti o radost ze hry a napětí. Nikdo neodešel s prázdnou, všichni si pochutnali na upečených vánočkách a na zbylých čokoládových mincích. Myslíme si, že odpoledne se vydařilo.

Mgr. Helena Medková, Mgr. Lukáš Friebel

Juniorfest - Pevnost Týn