Moje cesta na svět

Národní iniciativa pro život organizuje pro školy program primární prevence s názvem "Moje cesta na svět".

Na toto téma čekaly dvě vyučovací hodiny na žáky 3. ročníku naší školy. Nejprve si doma děti společně s rodiči připravily pracovní listy se základními informacemi o jejich narození. Ve škole pak probíhala výuka, kterou vedla zkušená a velmi šikovná lektorka Mgr. Jana Řezníčková. Děti byly seznámeny s početím, prenatálním vývojem a porodem úměrně k jejich věku a s přihlédnutím na jejich osobité potřeby. Všemu pozorně naslouchaly, se zaujetím kladly další dotazy a s nadšením spolupracovaly.

Reakce dětí byly velmi pozitivní: "Nejvíce mě bavilo, jak jde miminko na svět a co je to láska. Mě bavilo všechno, bylo to moc hezké. Bavilo mě, když jsme si ukazovali ty figuríny miminek."

Mgr. Naďa Květoňová, za vyučující 3.ročníku

Moje cesta na Svět