Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

Adventní Praha

I letos měli žáci sedmých ročníků možnost nasát vánoční atmosféru během exkurze do Prahy.

Ranní procházka kolem Náplavky, nejužší pražské uličky a po Karlově mostu byl právě tím příjemným začátkem dne, aby nám pak chutnal teplý čaj a perník na loďce Vodouch při prohlídkové plavbě po Vltavě. Od kapitána jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, a to nejen o historii.

Neméně poutavá byla i prohlídka Muzea Karlova Mostu spojená s výstavou betlémů. Zde nás nejvíc zaujal údajně největší betlém ze slámy na světě, který je zapsán i v Guinnessově knize rekordů.

S blížícím se časem oběda jsme se přesunuli na trhy na Staroměstské náměstí, kde naše pohledy už zdáli upoutal 22 m vysoký strom, ozdobený v duchu pohádky Tři oříšky pro Popelku. Na zdejších trzích jsme měli možnost ochutnat, prohlédnut a popřípadě nakoupit si, výrobky šikovných českých rukou v prodejních stáncích.

Kousek od náměstí, v Celetné ulici, nás pak čekalo nově otevřené muzeum Chocotopia, které vzniklo spojením muzea voskových figurín Grévin a Muzea čokolády. Zde pro nás byla připravena ochutnávka čokolády, prohlídka voskových figurín, úniková hra, výroba pralinek a mnoho dalších možností, jak příjemně nejen prožít, ale i užít dvě hodiny.

A jak se nám v Praze líbilo, vidíte na fotkách. Poděkování patří paním učitelkám Kaslové, Mračkové a Sýkorové, za roli pedagogického doprovodu, protože na sebe převzaly zodpovědnost za žáky mimo školní lavice v hektické předvánoční Praze.

Osobně si moc vážím poděkování 7. D a E formou potlesku za to, že jsem pro ně exkurzi připravila.

V prezentaci k vám letí spolu s přáním pohodového adventního času energie 176 rozzářených dětských očí, těšících se na Vánoce J

A já se k přání přidávám
Ilona Malátová

Adventní Praha

 

 

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster