Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

VÁNOČNÍ AKCE NAŠICH ŽÁKŮ

Rozsvícení vánočního stromu v Přešticích

V neděli 3.prosince 2017 pěvecký zazpíval pěvecký soubor Skaláček při rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí v Přešticích. Po samotném vystoupení dětí ze Skaláčku přijela do Přeštic zazpívat zpěvačka Heidi Janků. Poslední písničku „Veselé Vánoce“ zazpívala s dětmi ze Skaláčku a všichni společně rozsvítili VÁNOČNÍ STROM.

Naďa Květoňová

Rozsvícení vánočního stromu v Přešticích

 

Adventní koncertování pěveckého sboru Skalka

6. prosince 2017 v dopoledních hodinách koncertoval pěvecký sbor Skalka pro děti z mateřských škol. V podvečer následoval tradiční koncert v kapli ve Skočicích, který se letos konal již podesáté.

Koncert sboru Skalka ve Skočicích

Vánoční koncer sboru Skalka pro MŠ

 

Koncert „Pojďte, chlapci, k nám!“

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se konal tradiční koncert pěveckého sboru Skaláček a souboru Přeštické flétničky s názvem „Pojďte, chlapci, k nám!“ a zaplnil velkou školní aulu. Velká pochvala patří všem účinkujícím dětem, které se na své vystoupení velmi těšily. Největším poděkováním za jejich hudební výkony byl potlesk všech diváků a úžasná předvánoční nálada. Tímto bychom chtěli poděkovat všem rodičům za nerušený poslech, velký potlesk a tím podporu Vašich v jejich mimoškolních aktivitách.

Naďa Květoňová

 Skaláček - vánoční koncert

 

 

Zpívání koled na přeštickém náměstí

Letošního společného zpívání koled a vánočních písní s ČRo Plzeň na přeštickém náměstí, které se konalo ve středu 13.prosince 2017, se zúčastnily pěvecký soubor dětí 2.stupně Skalka po vedením Mgr. Vladimíry Strakové a Přeštické flétničky pod vedením Mgr. Vlasty Holé. Nejprve se soubory představily jednotlivě a v 18 hodin zazpívali všichni zúčastnění koledy Nesem Vám noviny a Narodil se Kristus Pán. Přeštickým náměstím zněly hlasy necelého tisíce lidí.

FOTOGALERIE ZDE (janochinfo.cz)

VIDEO ZDE (janochinfo.cz)

 

Vánoce v DPS Přeštice

V úterý 19. prosince 2017 děti z pěveckého souboru Skaláček zazpívaly pásmo vánočních koled a písní babičkám a dědečkům v Domě s pečovatelskou službou v Přešticích. Navodily tím báječnou vánoční atmosféru a velkou radost jim udělaly i dárky, které jim vyrobily děti ze školní družiny. Poděkování patří i důchodcům za sladkosti, které měli pro děti připravené. Při vzájemném povídání si slíbili, že se budou těšit na další setkání v příštím roce!

Naďa Květoňová (Skaláček)

Vánoční zpívání na školních schodech

Ve čtvrtek 21. prosince 2017 jsme se sešli všichni - děti i učitelé - na schodech budovy 1.stupně v Rebcově ulici. Vánoce jsou svátky společného setkávání. Vyvrcholením vánočního setkávání je právě společné zpívání koled a vánočních písní na schodech školy pod vedením pěveckého sboru Skaláček a doprovodu souboru Přeštických flétniček. V letošním roce se k nám přidali na hudební nástroje i další učitelé a pomohli nám vytvořit úžasnou vánoční atmosféru.

N.Květoňová

 

 

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster