Vánoční jarmark v Základní škole Josefa Hlávky Přeštice

Na úterý s magickým datem 12. 12. se těšili i ti, kteří do školy nechodí s velkým nadšením. Ten den se konal tradiční Vánoční jarmark v budově základní školy Na Jordáně.

Přípravy začaly už po skončení dopoledního vyučování, kdy se připravovaly prodejní stolky a dokončovala výzdoba. Vše naplno vypuklo v 16. 00 hod., kdy se sešli „prodávající“ z 1. i 2. stupně základní školy a stolky se začaly plnit jejich vánočními výrobky. Všude bylo znát mírné napětí, jak to letos dopadne, zda to, co žáci vyrobili, se bude líbit. Kromě jednotlivých tříd a skupin se do jarmarku, jako již tradičně, zapojila školní družina, školní jídelna i keramický kroužek. A výrobků se sešlo opravdu hodně. K tomu výborný salát s řízkem, pečený čaj, sladké i slané pochoutky. A návštěvníků! Po zahájení dětským sborem Skalka se otevřely dveře školy a proud návštěvníků byl vpuštěn do školy, která se rázem změnila v jeden velký vánoční trh trvající dvě hodiny. Poslední výrobky prodány, stoly uklizeny, a před námi vánoční svátky.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci jarmarku, kteří připravili krásné výrobky k prodeji, a v neposlední řadě všem těm, kteří si v předvánočním čase našli čas a navštívili školní jarmark.

Klidné prožití vánočních svátků Vám všem přeje vedení Základní školy Josefa Hlávky Přeštice.

Vánoční jarmark 2017