Slavnostní předání jazykových certifikátů Cambridge

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice je oficiálním přípravným centrem na Cambridgeské jazykové zkoušky. Tyto zkoušky mají platnost po celém světě a prozatím je mohli skládat pouze žáci 2. stupně. Nyní i na 1. stupni naší školy proběhlo 9. 4. 2018 slavnostní předání Cambridge certifikátů.

17 žáků 4. ročníku úspěšně složilo zkoušku YLE (Young Learners Exams), úroveň Starters. Žáci se pilně připravovali od září letošního školního roku v přípravném kurzu, který běží na naší škole formou kroužku. Samotná zkouška se konala 5. 2. 2018 za přísných pravidel Cambridge ve spolupráci s jazykovou školou Eufrat, která je autorizovaným centrem těchto zkoušek z angličtiny.

Zavedení rozšířené jazykové výuky na naší škole již od 1. ročníku tak přináší své první výsledky a vedení školy děkuje i rodičům žáků za podporu a spolupráci.

Ani po získání certifikátu Starters však naši čtvrťáci nezahálí a již nyní se začínají připravovat na zkoušku vyšší úrovně Movers, jejíž složení se plánuje na 2. pololetí příštího školního roku. Všem žákům gratulujeme ke skvělým výsledkům jejich první velké zkoušky a věříme, že je bude motivovat k dalšímu učení a probudí v nich radost ze studia cizího jazyka.

Mgr. Pavlína Křenová, ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

Slavnostní předání jazykových certifikátů Cambridge