Cambridge KET – ostré zkoušky na naší škole

Dne 18. 5. proběhly na naší škole ZŠ Josefa Hlávky Přeštice ostré zkoušky Cambridge úrovně KET. Tato zkouška odpovídá úrovni A2 mezinárodního jazykového rámce (CEFR).

Na zkoušku se přihlásilo 10 žáků většinou ze sedmého ročníku, jedna dívka z osmého a jedna žákyně šestého ročníku. Termín zkoušky v naší škole dále využila také studentka jedné plzeňské střední školy. Zkouška trvala téměř 4 hodiny a v jejím průběhu musela být dodržena všechna striktní pravidla Cambridge v oblasti organizace i administrace celého zkušebního dne.

Nyní můžeme s radostí oznámit, že 9 žáků bylo úspěšných a získali Cambridge certifikát KET. Dosáhli úrovně A1, A2 a někteří i B1, což jsou opravdu výborné výsledky. Všichni žáci byli chváleni za část Speaking, kde téměř všichni dosáhli na ten nejvyšší možný počet bodů. Dále byla hodnocena poslechová část a čtení a psaní.

Slavnostní předání získaných certifikátů proběhne v pondělí dne 25. června od 16.00 v aule budovy školy na Jordáně.

za tým kroužku KET Cambridge 2017/2018
Mgr. et Bc. Ivana Laštovková Vacíková, DiS.
Ing. Mgr. Olga Volfová Naxerová

Předávání ceertifikátů Cambridge