Biologická olympiáda

Na naší škole je již dlouholetou tradicí, že se naši žáci se zájmem o přírodu zúčastňují Biologické olympiády. Ve čtvrtek 18.1. 2018 proběhlo školní kolo této soutěže.

V kategorii D – žáci 6. a 7. ročníku – se utkalo 17 žáků, v kategorii C – žáci 8. a 9. ročníku 12 žáků. Tématem 52. ročníku Biologické olympiády se stal „POHYB“. Své znalosti prokázali žáci nejen v teoretickém testu, ale i při poznávání přírodnin. Při laboratorní práci děti předvedly, jak zdatně pracují s mikroskopem, dokáží zhotovit preparát, provést nákres či vypočítat zvětšení pozorovaného objektu.

Do okresního kola postoupila v kategorii D děvčata: Klára Dvořáková a Eliška Levorová, obě ze 7.A, v kategorii C Hedvika Pelíšková z 8.C a Aneta Mašková z 8.B. Všechna čtyři děvčata obdržela diplom a drobné ceny. Blahopřejeme!

Postupující žákyně čeká vypracování vstupního úkolu, který je podmínkou účasti v okresním kole. Mohou si vybrat ze čtyř témat: a) Žížaly, b) Měření rychlosti pohybu bezobratlých živočichů, c) Šíření rostlinných plodů a semen, d) Pohyby rostlin během růstu. Soutěžící vyrazí do terénu a svá pozorování zaznamenají. Přímý kontakt s přírodou propojí s teoretickými znalostmi a vědomostmi, a to je také hlavním cílem našeho pedagogického působení J. Všem žákům, kteří se zúčastnili, děkujeme a děvčatům budeme držet palce do okresního kola.

Za kolektiv učitelů přírodopisu ZŠ Josefa Hlávky
Mgr. Lenka Křížová