Den s Integrovaným záchranným systémem
a soutěž Mladý záchranář

V úterý 23. května 2017 proběhl v areálu Základní školy Josefa Hlávky Přeštice Den s IZS a soutěž Mladý záchranář. V samotném areálu i před budovou školy představily všechny složky IZS svoji techniku. Během celého dne návštěvníkům a žákům nejenom naší školy předváděly svoji činnost a seznamovaly děti s bezpečnostními zásadami při různých situacích. Účastníci si mohli prohlédnout vybavení a techniku, simulátor nárazu, střelecký trenažér a vyzkoušet si chůzi v opileckých brýlích. V rámci Dne s IZS proběhlo i požární cvičení a cvičná evakuace školní budovy Na Jordáně, jejíž součástí byla záchrana osob vrtulníkem. V poledních hodinách nad areálem školy přeletěl i bojový vrtulník Armády ČR. I po celé odpoledne si žáci i návštěvníci mohli prohlédnout techniku a ukázku činnosti IZS.

Poděkování patří Hasičskému sboru Plzeňského kraje, všem složkám IZS a ostatním, kteří velice zdařilou a poučnou akci zorganizovali.

Mgr. Petr Fornouz

Den s Integrovaným záchranným sytémem

V rámci tohoto dne uspořádal HZS Plzeňského kraje oblastní kolo soutěže Malý záchranář. Celkem 12 družstev ze šesti škol se utkalo v různých disciplínách, které se týkají výuky „Ochrana člověka za mimořádných událostí“. Žáci ukázali své vědomosti a dovednosti např. v těchto disciplínách: poskytování první pomoci, volání na tísňové linky, požární prevence, bezpečné chování, zdravý životní styl, atd.

Naše škola vyslala do soutěže dvě družstva, složená ze žáků 4. tříd. První z nich ve složení Barbora Lukášová, Petra Kováříková, Matyáš Štengl, Vojtěch Pokorný obsadilo pěkné 4. místo. Ještě lépe se umístilo druhé družstvo, ve kterém soutěžili Karel Duchek, Damián Šimice, Anna Hohlbergerová a Nikol Pechanová. Tito žáci skončili na 2. místě a společně s družstvem ze ZŠ Merklín postupují do krajského kola této soutěže, které se uskuteční v roce 2018 v Plzni.

Děkujeme soutěžícím naší školy za vzornou reprezentaci.

Mgr. Olga Vizingrová

Den s Integrovaným záchranným sytémem

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW