Den u hasičů

V rámci programu HASÍK jsme se třetím a čtvrtým ročníkem navštívili HSZ v Přešticích ve dnech 8. a 9. září. Profesionální hasiči se nás ujali a ukázali nám nejen veškerou techniku, ale i hasičské obleky a vybavení, zázemí v budově a posilovnu. Děti si mohly nastoupit do auta pro transport a evakuaci osob v nebezpečí např. při povodních. Všechny nás velmi zaujalo nové auto s plošinou pro práci ve výškách, které dosahuje až do 30 metrů.

Všem hasičům patří velké poděkování za více než 2 hodiny, které nám ze svého času věnovali, ale i za jejich práci, odvahu a obětavost, se kterou zachraňují nejen naše životy.

A co na to děti?

Matěj Škala 3.B: "Prohlédli jsme si garáže, auta k výjezdu, nehořlavé obleky a posilovnu, kde hasiči cvičí. Nejvíc se mi líbil výsuvný žebřík, s jehož pomocí se hasiči dostanou při požáru do nejvyšších pater."

Jakub Petráš 3.B:  "Hasiči nám ukázali svá hasičská auta a vyprošťovací techniku. Všem se nám u hasičů líbilo, moc si jejich práce vážím. Nicol Matasová 3.B Hasiči nám ukázali hasičskou zbrojnici, mají tam vysílačky, baterky a tyče, po kterých sjíždějí, když mají poplach. Jsou velmi užiteční, protože hasí požáry a zachraňují lidi."

Mgr. Martina Fornouzová

Den u hasičů

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW