Anglická hodina pravdy

V pondělí nastala ve třídách 8.A a 8.C při výuce angličtiny hodina pravdy. Pro komunikaci bylo možné použít jen a pouze angličtinu, protože naši školu a hlavně naše žáky poctil svojí návštěvou pan William Lubak. Rodák z USA, žijící posledních 30 let ve Francii, který v průběhu své profesní kariéry prošel jako IT inženýr řadou zemí světa, měl našim žákům hodně co sdělit. A naši žáci měli jedinečnou možnost nejen poznat zajímavého člověka, ale také slyšet "opravdovou" angličtinu.

William ve třídách vyprávěl nejdříve o svém soukromém životě a pracovní kariéře, pak měli naši žáci možnost diskutovat. Témata byla různá, od pamětihodností Prahy a cestování až po sportování a debaty o jídle a pití :-) Pro mnohé z našich žáků bylo toto setkání prvním setkáním se skutečným anglicky mluvícím cizincem. A protože naše děti nevěděly předem, kdo je v hodině angličtiny navštíví, trvalo vždy nějakou dobu, než se naši žáci osmělili k položení třeba jednoduchého dotazu, nebo k jednoduché odpovědi.

Musím ale říct, že to naše děti zvládly skvěle. Padla sice sem tam nějaká ta chybička, ale cílem výuky angličtiny by jistě nemělo být umět mluvit a psát bez chyb, ale nebát se zeptat, odpovědět a dokázat se domluvit. A to se nám podařilo a všechny děti si jistě odnesly silný zážitek. A myslím, že i William, který byl návštěvou naší školy a sektáním s dětmi doslova nadšený.

William, thank you very much for visiting us!

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
učitelka angličtiny

Anglická hodina pravdy

Účast atletů na druhém přespolním běhuNEW