Budoucí prvňáčci ZŠ Josefa Hlávky Přeštice u zápisu

Čtvrtek 28. ledna byl významný jak pro současné školáky, tak i pro ty budoucí. Současní školáci obdrželi vysvědčení za 1. pololetí a těšili se na pololetní a na ně navazující jarní prázdniny, budoucí školáky čekal „první velký den ve škole“ – zápis do 1. třídy. Vlastnímu zápisu předcházely návštěvy předškoláků v 1.třídách a konzultace vyučujících 1. stupně s rodiči v jednotlivých mateřských školách celé spádové oblasti.

Budoucí prvňáčky čekaly slavnostně vyzdobené třídy, dárky vyrobené dětmi i dárky od sponzorů a samozřejmě paní učitelky se všetečnými otázkami. Z dětí brzy spadla nervozita a ukazovaly vše, co umí. O něco později, při odchodu ze školy, viditelně spadla nervozita i z rodičů.

K zápisu se dostavilo celkem 122 budoucích prvňáků z původně předpokládaných 133. V případě, že rodiče budou žádat o odklad, musí podat žádost o odklad, potvrzení odborného lékaře nebo klinického psychologa a doporučení příslušného školského poradenského zařízení nejdéle do 31. května 2016.

Poděkování patří všem kolegyním z 1. stupně za přípravu i vlastní realizaci zápisu a p. Růženě Tomanové za administraci celého procesu.

Mgr. Petr Fornouz, ředitel školy
Mgr. Pavlína Křenová, zást. ředitele na 1. st.

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW

První přespolní běh pro naše atlety