Den s myslivci

Těsně před vánočními prázdninami byla pro žáky 7. ročníku přichystána ve spolupráci s místními myslivci akce, která by se dala označit jako procházka lesem.

Nejprve jsme byli převezeni autobusem na místo zahájení. Po slavnostním přivítání jsme se rozdělili do čtyř skupin, z nichž každá dostala svého průvodce na následné lesní putování. Každá skupina poté absolvovala jinou trasu a také trochu odlišný program. Někteří žáci se proto třeba dozvěděli více o myslivosti, jiní více o lesní technice. Některé výklady průvodců byly více teoretické, jiné naopak praktické.

Jedna ze skupin měla celou akci pojatou jako meziskupinovou soutěž, což děti přijaly s nadšením. Dokonce si na závěr vysloužily i pochvalu za chování, aktivitu a neobyčejné znalosti. Za velice vyrovnané soutěžení si děti odnesly i ceny.

Všechny skupiny se po absolvování svých programů následně sešly u připraveného ohně, kde došlo na opékání vuřtů. Také byl pro děti navařen horký čaj, což jsme všichni přijali s nadšením vzhledem k panujícímu sychravému počasí. Čekalo nás ovšem ještě jedno překvapení – slavnostní fanfára hraná na lesní rohy. Na závěr proběhlo slavností rozloučení, jehož součástí bylo i zhodnocení celé akce a poděkování. Poté už nás čekala jen cesta zpět ke škole za doprovodu městské policie. Tato akce se uskutečnila také díky finančnímu příspěvku města.

Mgr. Markéta Kaslová

Přírodovědné bádání 2023/2024NEW

Akce lezeckého kroužku NEW

Lyžařský kurz 7.B + 7.E NEW