Poprvé na lyžích v Alpách

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice zorganizovala pro žáky lyžařský zájezd do rakouských Alp, do oblasti GROSSGLOCKNER RESORT KASL-MATREI. Zájezdu se účastnili žáci druhého stupně, kteří byli doplněni žáky prvního stupně.

Ve středu ráno 13.1. nás uvítaly ideální sněhové podmínky a navíc připravená snídaně v penzionu. Následně jsme se přesunuli do prvního střediska MATREI. Příznivé počasí, upravené sjezdovky, minimum lidí, žádné fronty, vyhřívaná lanovka a k tomu natěšenost dětí byla ideálním startem celého zájezdu. Poslední tečkou náročného dne byla chutná večeře. Druhý den nás přivítalo sluníčko a my se vydali do dalšího lyžařského střediska KALS, kde různá obtížnost sjezdovek uspokojila všechny účastníky zájezdu. V pátek jsme se vydali autobusem do třetího střediska ST. JAKOB, kde šíře a upravenost sjezdovek příjemně překvapila většinu z nás. Celý den nás doprovázela azurová obloha se slunečním počasím. V sobotu 16.1. si jednotlivé skupiny mohly zvolit lyžování v KALSU či MATREI. Všichni z účastníků si i poslední den užili, i když nám počasí příliš nepřálo. Před odjezdem na nás čekala teplá večeře a pro každého balíček něčeho dobrého na cestu zpět do ČR.

Poděkování patří nejen žákům za aktivní přístup, ale i rodičům, kteří umožnili dětem prožít krásné 4 dny v rakouských Alpách.

Mgr. Petr Fornouz, ředitel školy

První přespolní běh pro naše atletyNEW

Radost! Povedlo se!

Přírodovědné bádání 2023/2024