EXKURZE NA VYŠEHRAD A DO ARMÁDNÍHO MUZEA

Ve středu 22. října 2014 se uskutečnila dějepisná exkurze na Vyšehrad a do Armádního muzea Žižkov, která byla určena pro žáky devátého ročníku. Vzhledem ke kapacitním možnostem muzea byli žáci rozděleni na dvě skupiny, které absolvovaly připravený program v obráceném pořadí.

Dopolední část bylo výhodnější strávit na Vyšehradě vzhledem k nepříznivému počasí. Nejprve jenom značně foukal vítr, později se přidal i déšť, který měl zesilující tendenci. Vzdělávacího cíle celé akce bylo dosaženo předem připravenými pracovními listy pro vyšehradskou část exkurze, které obsahovaly otázky k historii Vyšehradu, národnímu hřbitovu, sochám, chrámu atd. Výsledky práce byly následně vyhodnoceny ve škole.

V armádním muzeu jsme mohli postupně zhlédnout expozice o první světové válce, období Protektorátu Čechy a Morava a o druhé světové válce. Musíme říci, že výstava byla opravdu zajímavá a výborně připravená. I v tomto případě došlo ke zpětné kontrole důkladnosti prohlídky v podobě záludných otázek paní učitelky, které se týkaly zhlédnutých exponátů, hesel, nápisů, informačních tabulek atd.

Dle dosažených výsledků lze konstatovat, že akce splnila svůj účel.

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW

První přespolní běh pro naše atlety