Charitativní projekt „Knit A Square“ – „Upleť čtverec“

Tento projekt si získal nejen šikovné ruce, ale především srdce paní vychovatelky Školní družiny při ZŠ Josefa Hlávky Přeštice Štěpánky Bauerové a dobře namotivovaných dětí, se kterými celý školní rok vyrábí velmi pěkné práce. Ráda bych jí touto cestou poděkovala za záslužnou aktivitu, která snad osloví i některé čtenáře Přeštických novin.

A co o své práci říká paní vychovatelka sama?
„Žáci v mém oddělení školní družiny /3.ročník/ po seznámení se s podmínkami této akce a zhlédnutí fotografií na PC se bez jediného zaváhání chtěly zapojit k ostatním dobrovolníkům a pomoci opuštěným a nemocným dětem v Africe. Jsem ráda, že našim dětem není lhostejný osud jiných. Věřím, že i takto u dětí rozvíjím empatie a pomoc druhému v nouzi.

Jedná se o akci, při které se pletou čtverce o velikosti 20x20 cm. Ty se sváží po deseti kusech k sobě a jsou připravené na zaslání do Afriky, kde je opět dobrovolníci sešívají k sobě a tím vytváří potřebné deky pro sirotky a ohrožené děti. Společně jsme upletli 145 čtverců. Podařilo se nám do akce zapojit i rodiče a prarodiče dětí. Touto cestou jim děkujeme za jejich aktivitu a dobrý příklad pro své potomky.

Za spolupráci současně děkujeme i paní ředitelce ZŠ v Dolní Lukavici Mgr. Ivaně Kvíderové, která balíky odesílá. Rády bychom touto cestou oslovili i Vás, kteří jste dosud o této charitativní akci nevěděli. Je možné plést i ponožky, čepičky, nebo přibalit i nějaké nové oblečení pro děti. Více na internetových stránkách ( https :/upletctverec.wordpress.com/ ). Dětem v Africe přejeme zlepšení životních podmínek, hodně zdraví a šťastnější život. Každé dítě na světě by mělo mít právo na spokojené dětství!

Štěpánka Bauerová a Helena Macháčková, vychovatelky ŠD

Přírodovědné bádání 2023/2024NEW

Akce lezeckého kroužku NEW

Lyžařský kurz 7.B + 7.E NEW