VÝLET TŘETÍCH TŘÍD

Víte, co je to „Čechova stodola“? Žáci 3. ročníku ZŠ Josefa Hlávky Přeštice už to určitě vědí. V červnu byli na školním výletě v Bukové u Příbramě, kde zhlédli interaktivní naučnou výstavu starých českých pověstí a tradic. Funguje zde „škola hrou“ v praxi – děti se zde nejen pobavily, ale i dozvěděly spoustu zajímavých informací z dob dávno minulých. Jedná se o výpravnou výstavu, na které jsou ztvárněny postavy z pověstí na velkých plátnech a figurínách. Naučnou, ale i zábavnou formou nás provedla bájná kněžna Libuše. Během prohlídky jsme si vyzkoušeli mletí obilí, prověřili znalost bylinkové lékárny Krokovy dcery Kazi, zahráli na kovkopy a získaný poklad si buď odvezli domů, nebo směnili v místním obchůdku. Součástí programu byla i tvořivá dílna. Děti si mohly vyrobit náušnice z korálků nebo vymodelovat kančí zub. Počasí se nám vyvedlo, a tak jsme mohli využít i zahradu se živými zvířaty, koutkem pro děti a ohništěm, u kterého jsme si pochutnali na opečených buřtech.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v nedalekém Pičíně v „Pohádkové zemi“ paní spisovatelky Vítězslavy Klimtové. Prohlédli jsme si výstavu skřítků v domě i na zahradě a měli jsme tu čest setkat se přímo s paní spisovatelkou, která nám vyprávěla, jak se seznámila se skřítky a dala dětem návod, jak se s nimi skamarádit. Na závěr proběhla autogramiáda. Výlet se nám všem moc líbil a máme spoustu krásných zážitků.

Žáci a třídní učitelky třetích tříd ZŠ J. Hlávky Přeštice

PODROBNÉ INFO K NOŠENÍ ROUŠEK

ŽÁDOST RODIČE O SOUČINNOST

POKYNY NÁVŠTĚVÁM PŘI VSTUPU DO ŠKOLNÍCH BUDOV