Evropský týden mobility 2011

Stává se již tradicí, že se účastníme akcí, které pořádá Město Přeštice v rámci Evropského týdne mobility.

Při Dni s městskou policií (16. září) si žáci 6. ročníku na vlastní kůži vyzkoušeli, jaká je služba městských strážníků. Žáci vytvořili tříčlenné hlídky a pomáhali městským strážníkům dohlížet na pořádek ve městě. O účast byl mezi dětmi velký zájem a dostalo se jen na některé. Zde je několik dětských postřehů:

„Líbila se mi uspávací pistole na zlé psy.Také to, jak nám vyprávěli, co to je přestupek a co je to trestný čin. A nejhezčí bylo, když jsme jeli policejním autem."
Adéla Jeslínková, 6.B

„Bylo to moc pěkné. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Například o přestupku a trestném činu."
Linda Phamová, 6.C

„Ve škole nás navštívila městská policie. Několik z nás svezli ve služebním voze. V jejich kanceláři nám zábavnou formou povyprávěli o své práci a ukázali několik pomůcek. Moc se mi to líbilo."
Anna Kaslová, 6.A

„Nejvíc se mi líbilo, že jsme jeli policejním autem, policisté byli hodní. Když jsme přijeli na stanici, tak se mi tam taky líbilo, jak to tam měli zařízené. Taky se mi líbila uspávací pistole, ale líbil se mi i alkoholový tester. Povídali jsme si cestou zpět do školy, ale i na stanici, co je přestupek a co je porušení zákona. Moc se mi to líbilo a chtěl bych si to zopakovat."

Jakub Kasl, 6.B

Cyklistická vyjížďka Na kole kolem města se starostou a zastupiteli (v sobotu  17. září) byla určena spíše pro dospělé občany Přeštic. Krásný slunečný den v cyklistickém sedle si užívala i čestná reprezentace školy.
 Praktická ukázka trenažéru nárazu "Bezpečně s pojišťovnou Generali" (v pondělí 19. září) se bohužel pro nepřízeň počasí nemohla konat.
Ve středu 21.září si žáci 1. stupně mohli na přeštickém náměstí otestovat, jak ovládají pravidla silničního provozu, která se jich týkají.
Další akcí byl tzv. "Evropský den bez aut" (čtvrtek 22. září), kdy děti ze školní družiny na svých kolech či koloběžkách projížděly určenou trasu, plnily dané úkoly a překonávaly nejrůznější dopravní překážky. K vážnosti celé akce přispěla i přítomnost strážníků městské policie, kteří také dohlíželi na bezpečnost dětí.

Děkujeme pracovníkům Městského úřadu Přeštice, kteří již tradičně celou akci pro děti zorganizovali.

Připravme naše nejmladší co nejdůsledněji na to, aby bezpečně zvládali nástrahy silničního provozu. Chráníme tak nejen je.

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)NEW