Kaleidskop přátelství – návštěva

Pasování prvňáků na čtenáře

16. června 2011 byli naši prvňáčci poprvé v historii přeštické školy pasováni panem starostou Mgr. Antonínem Kmochem na čtenáře. Slavnostní akt se uskutečnil v obřadní síni MěÚ Přeštice za přítomnosti ředitele školy Mgr. Josefa Šperla, jeho zástupkyň Mgr. Hany Černoškové a Mgr. Vlasty Šafratové a vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Mgr. Dany Hanušové.

Pan starosta každého prvňáčka pasoval na čtenáře, což bylo pro děti i některé jejich rodiče a prarodiče nezapomenutelným zážitkem. Potom děti dostaly z rukou pracovnic knihovny Mgr. Hrubé a paní Dražkové dárky od školy, knihovny i MěÚ. Jedním z dárků byl také poukaz na čtenářský průkaz, kterým malý čtenář získává první rok členství v knihovně zdarma.

Slavnostnímu dopoledni předcházela návštěva dětského oddělení Městské knihovny v Přešticích. Děti tam celý den pracovaly na připravených čtenářských úkolech, při kterých si ověřily dovednosti a vědomosti získané během 1. ročníku ZŠ. Poděkování za vzornou přípravu a organizaci celé akce patří Mgr. Michaele Hrubé z oddělení pro dětské čtenáře. Cílem celého projektu je přilákat co nejvíce dětí ke čtení a knihám. Budeme jen rády, pokud se toto stane v Přešticích krásnou tradicí.

Mgr. P. Křenová, Mgr. V. Holá, Mgr. B. Hanzlíková, Mgr. P. Čapková,
učitelky 1. ročníku ZŠ Přeštice