Žáci naší školy byli odměněni za projekt

Žáci 5.A ZŠ Přeštice pracovali na projektu pro mateřské školy „Vzájemně si pomáháme, učíme mladší …“.

Vytvářeli výukové materiály v počítačovém programu pro interaktivní tabule. Poznávání zvířátek, tvarů a uvolňování ruky si budou moci procvičovat a zároveň se učit pracovat s novými moderními technologiemi už děti předškolního věku. Žáci svoji práci prezentovali přímo dětem v MŠ Dukelská ulice, kde interaktivní tabuli používají.

Cvičení, které si pro děti i paní učitelky z mateřských škol připravili jejich starší kamarádi, ocenila firma AV media,a.s., která interaktivní tabule distribuuje na český trh. Tato firma věnovala žákům 5.A žákovský NETBOOK HP mini, každému USB flash disk a drobné dárky. Vytvořené materiály pro výuku MŠ vydala na DVD, které bude sloužit žákům a učitelům po celé ČR k výuce na interaktivních tabulích.

Mgr. Naďa Květoňová, třídní učitelka