Lyžařské výcviky 2011

Lyžařské výcviky proběhly letos na naší škole v měsíci únoru. Smutné je, že se fyzická zdatnost dětí rok od roku snižuje a pohyb na čerstvém vzduchu pro ně často představuje nezvyklou zátěž, se kterou musí bojovat.

Výcviku se celkem zúčastnilo 67 záků ( 7.A –17, 7.B –17, 7.C –14, 7.D –19 ), z toho polovina z nich stála na lyžích vůbec poprvé, čtvrtina lyžuje pravidelně a zbytek už „někdy" stál na lyžích. Proto je potěšující, že nakonec všichni zvládli základní pohybové dovednosti ve sjezdovém lyžování celkem dobře.

Žáci byli ubytováni v penzionu Alpský dům v Železné Rudě a výuka probíhala na sjezdovce Samoty, Belveder a Nad Nádražím.

Ilona Malátová

FOTOGALERIE