ŠKOLNÍ DRUŽINA - jarní akce 2010

POČÍTAČ NENAHRADÍ KNIHU !

Již po několikáté v letošním školním roce jsme navštívili dětské oddělení městské knihovny. Vrátit děti od počítačů ke knihám není těžké. Paní Mgr. Michaela Hrubá zaujala děti nejen zajímavým povídáním o oblíbených dětských knihách, ale také netradičními soutěžemi. Děkujeme a těšíme se na další odpoledne mezi knihami.

ODPOLEDNE S HASIČI

Mezi tradiční, dětmi velmi oblíbené besedy patří návštěva Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, stanice Přeštice. Poděkování patří především panu nstr. Josefu Němečkovi, který děti zaujal zajímavým povídáním s ukázkami hasičské techniky. Nejen kluci, ale i děvčata ho zahrnuli zvídavými otázkami. Děkujeme a příští rok opět na shledanou.

CYKLISTÉ POZOR !

Další plánované setkání se strážníky Městské policie Přeštice proběhlo 19.dubna 2010 v areálu dětského hřiště u školy. Tentokrát na téma : "Cyklistická přilba není pouze módní doplněk". Jarní počasí nás všechny láká na kolo, kolečkové brusle, či koloběžky.

O tom, že jezdit bez přilby je velmi nebezpečné, víme všichni. Často ale zapomínáme, nebo nechceme přilbu nosit, jak se některé děti přiznaly. Jak pozorně jsme poslouchali strážníky pana Daniela Nového a Ladislava Fialu, se přesvědčíme již 19.května na cyklistických závodech, kde se opět setkáme. Děkujeme.

DEN ZEMĚ

22.duben si jistě zaslouží každoročně připomenout. Opět již tradičně s Mgr. Lenkou Janouškovou, pracovnicí Krajského úřadu Plzeňského kraje - odbor životní prostředí, nejen besedujeme, ale hlavně soutěžíme a hrajeme si na malé ochránce přírody. Moc nás to baví a Lence děkujeme.

Odpoledne v solné jeskyni v Přešticích

Není třeba komentáře, jděte se sami přesvědčit, my se těšíme na další návštěvu. Děti ze školní družiny při ZŠ v Přešticích. Děkujeme paní Evě Uhlířové.

NETRADIČNÍ KRASLICE

si děti ze školní družiny měly možnost nazdobit v nově otevřené prodejně TVOŘENÍČKO, kde různé techniky předváděla paní Marie Soukupová. Děkujeme

Přírodovědné bádání 2023/2024NEW

Akce lezeckého kroužku NEW