Jaro ve znamení vítězství pro naši školu

Přišli, viděli, zvítězili… tak by se dal popsat turnaj v okresním kole ve vybíjené dívek a smíšených družstev, který proběhl 24. a 29. dubna v Chlumčanech a ve Stodě. Družstva složená z dívek a chlapců 4. a 5. tříd přeštické školy suverénně zvítězila a postoupila do krajského kola 12.5.do Plzně. Tady shodně oba týmy v tvrdé konkurenci nejlepších v kraji obsadily 4. místa.

Další sportovní úspěchy našich dětí přišly v 1. červnovém týmu. Naše škola pořádala již 6. ročník Atletického trojboje pro první stupeň ZŠ. V konkurenci osmi škol naši malí sportovci opět získali několik medailí v jednotlivcích i družstvech :

Kategorie ml. žáků 2-3 třída

• Přeštice 1 – 1 . místo
  • Přeštice 2 – 2. místo

Kategorie st. Žáků 4-5 třída

• Přeštice 1 – 3. místo
  • Přeštice 2 – 7. místo

K největším úspěchům jarní sezony patří účast na dalším sportovním klání – krajském kole atletiky pro malé děti Kinderiáda dne 19.5.2009 v Domažlicích. Sešlo se tu 24 škol z celého Plzeňského kraje a naši žáci zde vybojovali skvělé 3. místo s postupem do republikového finále. Toho jsme se zúčastnili 16. června v Praze na Strahově. Naše umístění uprostřed startovního pole považujeme za úspěch. Účast na republikovém finále byl pro všechny zúčastněné silný zážitek.

Naši školu v Praze reprezentovali:

Zuzana Burianová 2.A
Tomáš Regner 2.D
Eva Vacíková 3.D
Kryštof Krs 3.C
Lucie Nehasilová 4.C
Martin Rychnovský 4.C
Tereza Tůmová 5.D
Milan Siegel 5.C

Všem sportovcům děkujeme za výbornou reprezentaci přeštické školy a přejeme mnoho dalších skvělých umístění.

Mgr. Martina Fornouzová

pomůcky pro žáky
NEW

Rozloučení s absolventy školy (fotogalerie) NEW