Menu schované do tlačítka

Jaro ve znamení vítězství pro naši školu

Přišli, viděli, zvítězili… tak by se dal popsat turnaj v okresním kole ve vybíjené dívek a smíšených družstev, který proběhl 24. a 29. dubna v Chlumčanech a ve Stodě. Družstva složená z dívek a chlapců 4. a 5. tříd přeštické školy suverénně zvítězila a postoupila do krajského kola 12.5.do Plzně. Tady shodně oba týmy v tvrdé konkurenci nejlepších v kraji obsadily 4. místa.

Další sportovní úspěchy našich dětí přišly v 1. červnovém týmu. Naše škola pořádala již 6. ročník Atletického trojboje pro první stupeň ZŠ. V konkurenci osmi škol naši malí sportovci opět získali několik medailí v jednotlivcích i družstvech :

Kategorie ml. žáků 2-3 třída

• Přeštice 1 – 1 . místo
  • Přeštice 2 – 2. místo

Kategorie st. Žáků 4-5 třída

• Přeštice 1 – 3. místo
  • Přeštice 2 – 7. místo

K největším úspěchům jarní sezony patří účast na dalším sportovním klání – krajském kole atletiky pro malé děti Kinderiáda dne 19.5.2009 v Domažlicích. Sešlo se tu 24 škol z celého Plzeňského kraje a naši žáci zde vybojovali skvělé 3. místo s postupem do republikového finále. Toho jsme se zúčastnili 16. června v Praze na Strahově. Naše umístění uprostřed startovního pole považujeme za úspěch. Účast na republikovém finále byl pro všechny zúčastněné silný zážitek.