Menu schované do tlačítka

Zimu jsme neprospali

Na jejím počátku vybojovala svým vítězstvím v okresním kole přespolního běhu postup do krajského finále v Tachově družstva st. žáků, ml. žáků i žákyň. Nejlépe si vedla ml. děvčata (Hošťálková, Šteflíková, Makulová, Šebelová a Lebedová), která obsadila krásné druhé místo a prvenství jim uteklo o pouhé 2 body.Nejrychleji zaběhla Lenka Makulová ( 6.m ) a pochvalu za bojovnost si zaslouží Klára Hošťálková, která i se zraněným kotníkem doběhla na 8.místě. Mladší hoši (Gruszka,Polívka,Tůša,Brada,Današ a Taišl) získali bramborovou medaili a starší žáci (Snopek, Strejc, Bešta, Štolle, Pecka, Odvárka) skončili pátí.

K adventnímu času patří na naší ZŠ již tradičně vánoční turnaje v košíkové. Jedná se o mezitřídní turnaje osmého a devátého ročníku. Mezi „osmáky“ si tentokráte nejlépe vedli chlapci z 8.C a dívky z 8.A. Další umístění chlapců: 8.A, 8.E, 8.B a dívek : 8.B, 8.E a 8.C. V 9. ročníku stanuli na stupních nejvyšších hoši z 9.E (2.- 9.B, 3.- 9.C,4- 9.A a 5-9.D) a děvčata z 9.D ( 9.E, 9.A, 9.C a 9.B). Nejlepšími střelci turnaje byli vyhlášeni Pavel Kydlíček a Zuzana Šinková.

V únoru měli žáci sedmého ročníku (ve třech po sobě jdoucích lyžařských kurzech) šanci naučit se základům lyžování, zdokonalit své dovednosti a v neposlední řadě si poměřit své síly na závodech ve slalomu, jehož vítězové byli nominováni na školní přebor.

Již IV. ročník Přeštického poháru proběhl i letos na Belvederu a zde jsou ti nejlepší: