Skočická kaple voněla Vánocemi

Vánoce, jeden z nejvýznamnějších svátků roku, zasáhnou každého z nás. Že v naší uspěchané době jsou pro nás důležité i takové okamžiky, kdy se dokážeme zastavit a společně vnímat kouzlo adventního času, poznali návštěvníci jedinečné předvánoční akce, která se konala 11. 12. 2008 ve skočické kapli.

Nově opravená a svátečně vyzdobená kaple se stala tím pravým místem pro vystoupení pěveckého sboru Skalka při ZŠ Přeštice pod vedením sbormistryně Mgr.Vladimíry Strakové, hudební doprovod zajišťovala Mgr. Ivana Petelíková. Ale nejen sváteční melodie vyjadřovaly výjimečnost předvánočního času, básničky, pořekadla a přísloví v podání dětí 1. stupně ZŠ ve Skočicích pod vedením p. ředitelky Mgr. Jaroslavy Zadražilové a Mgr. Hany Pechové kouzelně doplňovaly vánoční zpívání.

Neopakovatelnou atmosféru tohoto podvečera si každý účastník odnášel s sebou domů jako jedinečný vánoční dárek. A že se domů nikomu nechtělo, o tom svědčilo i společné zpívání koled v závěru programu, kdy paní sbormistryně dirigovala mnohohlasý sbor, zpívali všichni, malí, velcí, mladí, staří, všichni znali slova i melodii koledy Narodil se Kristus Pán.

Milé průvodní slovo p. Jarolímové, kronikářky obce Skočice, vhodně doplňovalo celou akci. Slib, že se v následujícím roce sejdeme ve Skočicích v předvánočním čase opět ve stejném složení, mysleli účinkující i návštěvníci vážně. Předvánoční čas se stal příležitostí, jak veřejnosti ukázat nově opravenou kapli ve Skočicích.

VIDEO 1       VIDEO 2        VIDEO 3

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)NEW