Nový školní rok

1. září je pro mnoho lidí úplně obyčejné datum, začátek nového měsíce, pro školáky ovšem se stává datem výjimečným, po dvouměsíční pauze je čeká návrat k školním povinnostem. Konec volna, nepříjemné ranní vstávání, výuka, tohle všechno ke škole patří. Ale také kamarádi, nové informace, legrace, to vše zase ovlivňuje chvíle strávené ve škole.

Zajímá vás, jak tento den prožívali žáci naší školy, s jakými pocity vstupovali do školy první gymnazisté? Toto jsou bezprostřední dojmy z prvního školního dne:

Ráno jsem nemohla ani dospat. Když jsem konečně mohla vstávat, nevěděla jsem, kde mi hlava stojí. Konečně jsme vyjeli, ačkoli jsme spěchali, přijeli jsme pozdě. Taky, kdo měl vědět, že zvoní už v 7.45.
Na svůj první den jsem se velmi těšil, neboť to byl první den gymnázia. Nervozitou jsem poslední víkend nespal. Po příchodu do školy ze mne nervozita spadla, protože jsem uviděl krásnou třídu a řekl jsem si sám pro sebe: „Zde se nám bude určitě dobře učit.“ Zvonilo. Všichni čekali na příchod paní učitelky. Otevřely se dveře. „Dobrý den, všechny vás tady vítám. Jste první žáci na této škole po mnoha letech.“ Všichni jsme se zapyšnili.
První den školy jsem se seznámila s mnoha novými lidmi. S novými spolužáky, kteří vypadali, že s nimi bude občas řeč. Seznámila jsem se i s některými lidmi, kteří zařídili, aby mohla pobočka gymnázia v Přešticích fungovat. Jsem ráda, že se jim to podařilo, protože dojíždět do Plzně se mi moc nechtělo.
Když přišla uvítací delegace do naší třídy, dámy a páni nás úplně obklíčili. Čtyři páni měli proslov, jeden z nich je můj strejda.
Když všechno povídání skončilo, symbolicky byla přestřižena páska, čímž začal náš nový školní rok. A protože projevy už došly, šlo se domů.
Od starosty města jsme každý dostal památeční list. Nakonec jsem si řekla: „To přece nemůže být tak strašné. To se zvládne!“ A s dobrým pocitem jsem opustila školu.
Ale ze všeho nejlepší bylo, že se se mnou konečně začala moje nejlepší kamarádka bavit a stará pouta byla znovu vzkříšena.

Tyto zajímavé postřehy napsali K. Bubeníčková, A. Tykvartová, V. Papežová, T. Šmrhová, O. Důbrava, J. Samek

Pro srovnání dojmy letošních deváťáků

První den ve škole je vždy ještě zábavný, jelikož je jen jedna hodina. Už zase škola.
Už zase ty všední a otravné problémy!
Hodiny ukazovaly 7.30, dveře se otevřely a všichni úprkem běželi do své třídy zabrat si svá místa.
Přemýšlel jsem nad novým učitelem, říkal jsem si, jaký asi bude?
Já bych jednoduše první školní den vynechal.
Škola není špatná, ale to učení mě prostě nebaví. Vzpomínám si, že když jsem přišel do třídy, byla už všechna nejlepší místa obsazena.
Snad se mi povede dobře po celý školní rok.
První den proběhl jako každý jiný. Vstát, čekat na autobus, jít do školy, sedět, počkat, až učitel domluví, a jít domů a dělat, co se mi zachce.

S takovými pocity zahajovali letošní rok D. Barák, J. Jendelová, M. Cibulková, O. Brejcha, P. Dolejš, I. Benešová, J. Šlehofer

Co tedy našim žákům popřát, snad aby byl celý rok stejně příjemný jako ten první den.

Mgr. Vlasta Šafratová

Přírodovědné bádání 2023/2024NEW

Akce lezeckého kroužku NEW

Lyžařský kurz 7.B + 7.E NEW